Breussova masáž

Breussovu masáž vyvinul na základě svých dlouhodobých zkušeností uznávaný rakouský léčitel Rudolf Breuss (1899-1990). V Čechách se proslavil také svou léčebnou kůrou proti rakovině na základě až 42-denních půstů s pitím zeleninových šťáv.

Breussova masáž je jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, která výrazně ovlivňuje tělesné, psychické a duševní blokády.Významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a je tak klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené nebo opotřebené ploténky, ale pouze zdegenerované a ty se dají pravidelnou masáží obnovit.

Při této masáži se speciálními hmaty oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se třezalkový olej, tím se docílí nabobtnání plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Zároveň se ošetřují akupresurní body, které jsou uloženy podél páteře, čímž dochází kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolestí zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.